Odkąd dyrektor Grzegorz Antoni Cwaliński i kierownik artystyczny Marcin Marzec przekazali symboliczny klucz do Festiwalu FOTEL artystom, zaczęły dziać się rzeczy niestworzone…

Trochę mroczne legendy o Gdańsku przeniosły nas do okrytej niesławą karczmy Jeruzalem… Szalony naukowiec zabrał nas do swojego laboratorium… Ratujący świat przed potopem krawiec Niteczka do Pacanowa…

Za nami 14 niezwykłych spektakli lalkowych – humorystycznych, intrygujących, poruszających i bez wątpienia, dzięki pięknej scenografii i misternym pacynkom, zapadających w pamięć. Przed nami zaś kolejne emocjonujące historie, których po prostu nie możecie przegapić!

Festiwalowe spektakle śledzi codziennie kilkadziesiąt tysięcy osób, z czego blisko 30 tysięcy uczniów w ramach zajęć szkolnych. Dzięki formule on-line docieramy do odbiorców z całego kraju, a nawet świata.

Do Cieplewa, skąd transmitowane są spektakle, przyjechały najlepsze teatry lalkowe z Polki. Stąd też łączy się z Wami nasze festiwalowe studio, w którym gościmy artystów i wielu innych inspirujących, wspaniałych ludzi. Oglądajcie nas!

Zobacz również