IV edycja Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL, z powodu zagrożenia COVID-19, została przeniesiona do Internetu.

To kontynuacja plenerowych wydarzeń z minionych lat, choć w zupełnie odmienionej formie. Dotychczas na naszej familijnej imprezie gościliśmy lalkarzy i widzów w Juszkowie oraz Marzęcinie. W Juszkowie co roku przez trzy dni na kilku scenach prezentowaliśmy spektakle teatralne z różnych stron Polski i Europy. Można tu było uczestniczyć w warsztatach, spotkaniach z twórcami i korzystać z wielu innych atrakcji festiwalowych na świeżym powietrzu. Lalki były dosłownie na wyciągnięcie dziecięcej ręki.

Tym razem, w dniach 23-26 września 2020 r. wędrowne teatry za pośrednictwem sieci internetowej zagoszczą w Państwa domach. Festiwal przeniesiony zostanie na platformy streamingowe, portale społecznościowe oraz stronę https://festiwaljuszkowo.pl/ gdzie można znaleźć pełny program wydarzenia, uzupełniony o repertuar siostrzanej imprezy Festiwalu FOTEL ONLINE, adresowanego do szkół i przedszkoli.

Festiwalowa oferta w całości będzie dostępna bezpłatnie.

W ramach IV Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL wystąpi 12 polskich zespołów teatralnych. W dniach 23-25 września zaprezentują 8 przedstawień w godzinach popołudniowych  i 5 kolejnych spektakli od godziny 10:00 w sobotę 26 września. Ponadto do każdej sztuki przygotowaliśmy 13 kart zadań – do wykorzystania w zabawie z dziećmi oraz filmik z instrukcją, jak wspólnie z dzieckiem wykonać lalkę do domowego teatrzyku. Z festiwalowego studia będziemy też emitować migawki ze spotkań z twórcami: aktorami – animatorami lalek, reżyserami i scenografami.

Zapraszamy do wspólnego oglądania przedstawień i zabawy w domowy teatrzyk lalkowy!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Zobacz również