Festiwal FOTEL 2021 ponownie w sieci! W dniach 23 – 24 września powrócą zabawne i pouczające spektakle, kreatywne warsztaty i dociekliwe wywiady z niezwykłymi gośćmi.

Zapraszamy przed ekrany komputerów, smartfonów i telewizorów. Będzie się działo! Nowa konwencja Festiwalu FOTEL 2020, który w ubiegłym roku, z przyczyn obiektywnych, miał formułę online, bardzo pozytywnie zaskoczyła odbiorców, którzy tak licznie zasiedli w przysłowiowych fotelach. Oglądano nas w domach i szkołach. Dotarliśmy do ponad 200 000 widzów! W tym roku, z powodu dalszych ograniczeń spowodowanych COVID-19, znów zawitamy w sieci. Podobnie jak rok temu, z części spektakli będą mogły skorzystać osoby niesłyszące – dwa przedstawienia zostaną przetłumaczone na język migowy (z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Głuchych w dniu 27 września).

Przez dwa festiwalowe dni FOTEL będzie gościł na platformach streamingowych, w portalach społecznościowych Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański oraz stronie www.festiwaljuszkowo.pl.

 

W edukacyjny charakter festiwalu wpiszą się kreatywne karty pracy, dotyczące tematyki związanej z teatrem, przygotowane przez zespół pedagogów.  Opracowany wcześniej zestaw zadań usystematyzuje wiedzę uczniów oraz pozwoli nauczycielowi sprawnie przeprowadzić lekcje.

Podczas dwudniowej imprezy online wyświetlonych zostanie 8 spektakli na żywo, odbędą się 3 spotkania z artystami oraz 2 warsztaty. Sztuki teatralne i relacje ze studia festiwalowego zarejestrowane przez kilka kamer będą emitowane w streamingu z Cieplewa. Sprzęt wykorzystywany do nagrań będzie w pełni profesjonalny, obsługiwany przez zawodowców z doświadczeniem w realizacji takich produkcji. Oferta będzie dostępna bezpłatnie.

O Festiwalu

 • Materiał filmowy sztuk teatralnych zostanie zarejestrowany przez kilku kamer i wszystko wyemitowane zostanie na żywo, z 2. scen w Cieplewie. Sprzęt wykorzystywany do nagrań będzie w pełni profesjonalny, obsługiwany przez zawodowców, którzy zaznajomieni są ze sztuką kręcenia takich produkcji. Oferta dostępna będzie bezpłatnie.

 • Festiwal FOTEL 2021 ponownie w sieci! W dniach 23 – 24 września powrócą zabawne i pouczające spektakle, kreatywne warsztaty i dociekliwe wywiady z niezwykłymi gośćmi.

 • W edukacyjny charakter festiwalu wpiszą się kreatywne karty pracy, dotyczące tematyki związanej z teatrem, przygotowane przez zespół pedagogów.  Opracowany wcześniej zestaw zadań usystematyzuje wiedzę uczniów oraz pozwoli nauczycielowi sprawnie przeprowadzić lekcje.

 • Podczas dwudniowej imprezy online wyświetlonych zostanie 8 spektakli na żywo, odbędą się 3 spotkania z artystami oraz 2 warsztaty.

Zespoły teatralne

 • Powiększ zdjęcie
 • Spektakle podczas tegorocznej edycji:

  • O Piecuchu Najwspanialszym – Teatr Barnaby z Gdańska
  • Szary i Ruda – Teatr Barnaby z Gdańska
  • Złota Ryba – Teatr Falkoshow z Krakowa
  • Historia Starego Kredensu – Teatr Falkoshow z Krakowa
  • Mój przyjaciel Pies – TeatRyle z Poznania
  • Pan Mniam Mniam – Trupa Pana Wnuka z Głogowa
  • Fintikluszki – folkowe okruszki – Teatr Małe Mi
  • Mam emocje – Teatr Lalki i Aktorki z Kłodzka

Powiedzieli o festiwalu

 • Magdalena Kołodziejczak

  WÓJT GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

  Skupiający wędrownych aktorów teatru lalki i popularyzujący ich nietuzinkowy dorobek Festiwal FOTEL w gminie Pruszcz Gdański jest wydarzeniem absolutnie wyjątkowym. Przez pierwsze trzy lata gościliśmy aktorów, lalkarzy, mieszkańców i turystów w malowniczo położonym Juszkowie. Rok temu, z racji pandemii, przenieśliśmy się do Internetu. Nie mogliśmy przecież pozbawić dzieci wyczekiwanych spotkań z teatrem! Zresztą, mądrości płynące z bajek i legend przemawiają nie tylko do dzieci. Często dopiero my, dorośli, jesteśmy w stanie docenić mądrość z nich płynącą. Dlatego zapraszam na FOTEL online całe rodziny!

 • Grzegorz Antoni Cwaliński

  DYREKTOR FESTIWALU FOTEL

  Rok temu, kiedy cały świat stanął w obliczu pandemii, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie Festiwalu w Internecie. Zainteresowanie teatrem online przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 200 tysięcy widzów i setki nadesłanych zdjęć, z których bije radość z oglądania naszych spektakli, to satysfakcja i najlepsza nagroda za podjęty trud. W tym roku, z racji wciąż trwającej pandemii, postanowiliśmy ponownie zaprosić widzów przed ekrany komputerów i telewizorów. Liczę jednak, że za rok, tak jak przed dwoma, trzema i czterema laty, spotkamy się znów w malowniczym Juszkowie.