W dniach 27-28 sierpnia zapraszamy do Juszkowa, gdzie będą czekały na Was spektakle, kreatywne warsztaty, happeningi oraz spotkania z wybitnymi osobistościami teatru lalkowego.

Bogata oferta festiwalu przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, w tym przebywających na Pomorzu dzieci migrantów z terenu Ukrainy.

Na 3 scenach zaprezentujemy 8 spektakli, w wykonaniu aktorów zarówno z Polski jak i z zagranicy, w tym jedną premierę, a także spektakl z tłumaczeniem na polski język migowy PJM.

Wykorzystując różnorodność form prezentacji teatralnych, wzbogaciliśmy repertuar festiwalu o 4 międzynarodowe happeningi, podczas których,  w ramach konfrontacji pokażemy autorskie popisy lalkarskie artystów z różnych krajów.

Dodatkowo zapraszamy na warsztaty artystyczne oraz  jubileusz podsumowujący działalność 4-pokoleniowej rodziny lalkarskiej.

Wszystko to odbędzie się w malowniczym krajobrazie Doliny Raduni, co zapewni niepowtarzalną atmosferę podczas festiwalu.

Zespoły teatralne

Powiedzieli o festiwalu

  • Magdalena Kołodziejczak

    WÓJT GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

    Skupiający wędrownych aktorów teatru lalki i popularyzujący ich nietuzinkowy dorobek Festiwal FOTEL w gminie Pruszcz Gdański jest wydarzeniem absolutnie wyjątkowym. Przez pierwsze trzy lata gościliśmy aktorów, lalkarzy, mieszkańców i turystów w malowniczo położonym Juszkowie. Rok temu, z racji pandemii, przenieśliśmy się do Internetu. Nie mogliśmy przecież pozbawić dzieci wyczekiwanych spotkań z teatrem! Zresztą, mądrości płynące z bajek i legend przemawiają nie tylko do dzieci. Często dopiero my, dorośli, jesteśmy w stanie docenić mądrość z nich płynącą. Dlatego zapraszam na FOTEL online całe rodziny!

  • Grzegorz Antoni Cwaliński

    DYREKTOR FESTIWALU FOTEL

    Rok temu, kiedy cały świat stanął w obliczu pandemii, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie Festiwalu w Internecie. Zainteresowanie teatrem online przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 200 tysięcy widzów i setki nadesłanych zdjęć, z których bije radość z oglądania naszych spektakli, to satysfakcja i najlepsza nagroda za podjęty trud. W tym roku, z racji wciąż trwającej pandemii, postanowiliśmy ponownie zaprosić widzów przed ekrany komputerów i telewizorów. Liczę jednak, że za rok, tak jak przed dwoma, trzema i czterema laty, spotkamy się znów w malowniczym Juszkowie.